Pro přemístění sochy hlasovalo 33 zastupitelů. Piráti navrhovali vyhlásit o soše referendum, to ale neprošlo. Zastupitelstvo má celkem 45 členů, radnici vede koalice TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN.
Kolář už dříve sdělil, že by podle něj socha maršála Koněva měla zmizet z Prahy 6. „Ta socha pořád budí vášně. To, v co to přerostlo, mě utvrzuje v tom, že ta socha tady opravdu nemá co dělat. Nechci, aby z Prahy 6 bylo poutní místo extremistů ať už z levého, nebo z pravého spektra,“ řekl v rozhovoru Novinkám Kolář.
Zastánci sochy z řad veřejnosti argumentují jednak tím, že na sochu se vztahuje úmluva o péči o válečné hroby a památky, případně, že se socha nachází v památkové zóně a patří jí památková ochrana. Zastánci stěhování pomníku připomínali historické souvislosti a důvody, proč podle nich nemá Koněvova socha v Praze 6 místo.
Maršál Koněv se podílel na osvobození Prahy za druhé světové války. Svou negativní roli však ale sehrál m. j. při odvlékání našich občanů – ruských emigrantů do SSSR a gulagů i při brutálním rozdrcení protestů v Maďarsku v roce 1956 či při výstavbě berlínské zdi. Přisuzuje se mu také podíl na zpravodajské činnosti před invazí vojsk zemí Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.
Praha 6 se v minulosti rozhodla vysvětlujícími tabulkami připomenout maršálovu minulost.