Zpět

Info z radnice

Přidáno 27. 3. 2020
Ilustrační foto
Určitě tušíte, že celé dění na radnici se odvíjí od řešení situace vzniklé Covid-19. Denně zasedá gremium , kde jsou kromě členů rady přítomni zástupci krizového řízení a tajemník.
V posledních dnech je to v podobě skypové konference, abychom se co nejvíce vyvarovali osobního kontaktu. Projednává se situace se zásobením rouškami sester v LDN, pečovatelek v Pečovatelské službě ,Domova pro seniory Elišky Purkyňové a DPS, taky pro jejich klienty a shání se různými cestami včetně od dobrovolníků, kteří dodávají šité roušky. Od magistrátu je toho minimum. Máme slíbenou větší zásilku a chceme je dodat také lékařům, ale pořád je jich velký nedostatek. Kvalitnější respirátory zatím nejsou, snad se něco postupně dostane. Moje asistentka má na starosti dobrovolníky, kteří vypomáhají hlavně v pečovatelské službě v donášce obědů, protože je několik pečovatelek doma s dětmi nebo jsou v karanténě. Chvalabohu nemáme nemoc u seniorů v naší péči, ale musíme s tím do budoucna počítat. Včera jsme schválili dodávku roušek za 5 milionů korun a snad to vylepší situaci. Stejné je to s dezinfekčními roztoky. Na radnici jsou dvě party, které šijí roušky, je telefonní  linka, na kterou se lidi obracejí a náš odbor má největší počet dotazů k řešení. Řeší se školy v době karanténních opatření, úřad má omezené hodiny a část pracuje z domova. Diskutujeme o odpuštění nebo snížení nájmu v našich nebytových prostorech, kde  provozovatelé museli zavřít provozovny a hodláme řešit nájmy lidí v sociálním bydlení. Zrušením akcí všeho druhu sice něco ušetříme, ale na opatření a prostředky se už vydalo téměř deset milionů a počítáme s násobky  v budoucnu.
Jsem rád, že se hlásí hodně dobrovolníků, často jsou organizovaní ve farnostech nebo místní komunitou. Doufám, že máte podobnou zkušenost.
 
Věřím, že i mezi našimi členy panuje dobrá mysl a naděje, kterou nám dává naše víra.